WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO Z SOŁĄ – PREZENT DLA NOWOŻEŃCA „STEFANA”

dsc0370-20160814000759

Soła Oświęcim – Spartakus Aureus Daleszyce 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Łukasz Kaczmarek 5, 1:1 Przemysław Knapik 14, 1:2 Piotr Ostrowski 30.
Spartakus Aureus: Palka – Ostrowski, Senderowski, Gębura, Kaczmarek – Papka (46. Sitarz), Gołąbek (70. W. Wołowiec), Szmalec, Kaleta, Blicharski (86. Jaworski.) – Olearczyk (23. Maciejski).
Sędziował: Artur Szelc z Krosna.
Widzów: 200.
Trzecioligowiec z Daleszyc przystąpił do tego meczu podrażniony porażką na własnym boisku z Resovią Rzeszów 2:4.
–Chcieliśmy się zrehabilitować i udało się. Cieszymy się ze zwycięstwa na trudnym terenie, z mocnym zespołem Soły. Na wygrana na pewno podbuduje morale naszej drużyny. Cały nasz zespół zasłużył na słowa pochwały za ogromną determinację – mówił Dariusz Kozubek, trener Spartakusa Aureus. Pierwszą bramkę zdobył Łukasz Kaczmarek ładnym strzałem lewą nogą. Piłka skozłowała i wpadła do bramki gospodarzy. Wyrównał w 14 minucie Przemysław Knapik, który wykorzystał sytuację sam na sam.
Po przerwie drugą bramkę dla Spartakusa zdobył Piotr Ostrowski – uderzył z pierwszej piłki i nie dał bramkarzowi gospodarzy szans na skuteczną interwencję. -Mieliśmy okazje do podwyższenia wyniku po kilku kontratakach, ale żadnej nie wykorzystaliśmy. W końcówce gospodarze przycisnęli. Trzy raz ratował nas Tomek Palka, raz poprzeczka. Dopisało nam szczęście, którego zupełnie nie mieliśmy w pierwszym spotkaniu z Resovią – powiedział Dariusz Kozubek.