SPARTAKUS ZOSTAJE W III LIDZE

Rzutem na taśmę, jak twierdzą niektórzy komentatorzy, nasza drużyna utrzymała swoją pozycję i w kolejnym sezonie będzie nadal grać w III lidze. Choć sytuacja nie była najlepsza przed 34 kolejką, ze względu na ostatnie porażki, to jednak wyniki ułożyły się po naszej myśli. Aby ekipa z Daleszyc zapewniła sobie utrzymanie w lidze, swoich spotkań nie mogła wygrać jedna z drużyn Cracovia II Kraków lub Unia Tarnów. Okazało się, że obie doznały porażek. Zatem 6 miejsce w tabeli zapewniło nam pozostanie w lidze.

W tym sezonie spadek z III ligi objął aż osiem drużyn w tabeli. Stało się tak, gdyż na tym szczeblu rozgrywek od przyszłego sezonu nastąpi reorganizacja. Do tej pory w III lidze grały zespoły z dwóch województw – świętokrzyskiego i małopolskiego. Od sezonu 2016/2017 swoim zasięgiem liga będzie obejmować cztery województwa – świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie i lubelskie.

To ogromne wyzwanie dla działaczy i włodarzy naszej gminy. Szczególnie finansowe. Mamy nadzieję, że jednak będzie nas stać na kolejny sezon w III lidze.