ZWYCIĘSTWO Z WISŁĄ KRAKÓW

IMG_8916

Spartakus Daleszyce wygrał z Wisłą Kraków w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Spartakus Aureus Daleszyce – Wisła II Kraków 2:1 (1:0) Bramki: Damian Gil 30, Jakub Olearczyk 81 – Krzysztof Drzazga 88

Spartakus Aureus: Palka 8 – Papka 7, Gębura 7, Stefański 7, Kaczmarek 7 – Sitarz 7 I (62. Olearczyk 6 I), Szmalec 7, Kaleta 7 (80. Zdeb nie klas.), Blicharski 7 – Gil 8, Maciejski 7 (85. Kozubek nie klas.).

Wisła II: Zając – Dziubas (85. Michniak), Janur I, Żemło, Gulczyński – Kujawa, Uryga (46. Drzyzga), Mordec I, Wąsikowski (58. Marszalik) – Guerrier (46. Bałaszow I [59]), Scalet.

Sędziował: Damian Gawęcki z Kielc. Widzów: 350.

Kolejny raz Spartakus Aureus Daleszyce udowodnił swoją wysoką formę. Pierwszą bramkę nasz  zespół zdobył w 30 minucie po główce Damiana Gila. Po przerwie,  za sprawą wprowadzonego w tej części gry Jakuba Olearczyka powiększyła się przewaga do 2:0. Dopiero pod koniec meczu krakowiacy przełamali obronę Spartakusa. Krzysztof Drzazga wyszedł sam na sam i strzelił kontaktowego gola. Nie obyło się również bez kartek, których sędzia nie  szczędził aby uspokoić grę. Czerwoną kartkę za ostre wejście w jednego z naszych zawodników otrzymał Witalij Bałaszow, ukraiński pomocnik. I choć końcówka była bardzo nerwowa, udało się utrzymać zwycięski wynik 2:1. Trener Dariusz Kozubek, stwierdził po meczu:

-To zwycięstwo mocno przybliża nas do utrzymania się w 3 lidze.